SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


29.08.2018 411 mln euro z funduszy europejskich zostanie przeznaczonych na renowację sieci kolejowej w Łodzi

Ze środków Funduszu Spójności przeznaczonych zostanie 411 mln euro na renowację sieci kolejowej w Łodzi, trzecim pod względem wielkości polskim mieście i ważnym ośrodku gospodarczym.

W Łodzi znajdują się dwie stacje kolejowe: Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska, które obecnie nie są ze sobą bezpośrednio połączone. Stanowi to znaczną przeszkodę w rozwoju transportu regionalnego i poważne utrudnienie codziennego życia Łodzian. Z Funduszu Spójności sfinansowana zostanie budowa podziemnej linii łączącej obie stacje oraz linii prowadzącej do stacji Łódź Żabieniec na zachodzie miasta. Plany zakładają również budowę dwóch stacji: Łódź Zielona i Łódź Ogrodowa.

Europejska komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu powiedziała: „Mieszkańcy Łodzi już niedługo będą mogli przemierzać miasto szybciej oraz korzystać z lepszych połączeń międzyregionalnych dzięki wydajnemu oraz przyjaznemu dla środowiska systemowi transportu. Rozwój transportu kolejowego w Łodzi będzie również bodźcem dla miejscowej gospodarki, wymiany gospodarczej i turystyki”.

W latach 2007–2013 UE sfinansowała już inwestycje rzędu 242 mln euro w renowację łódzkiego węzła kolejowego i dworców na stacjach Łódź Fabryczna i Łódź Widzew. Obecny projekt powinien zostać ukończony w styczniu 2022r.

Dodatkowe informacje: Christian Wigand – Tel.: +32 229 62253; Sophie Dupin de Saint-Cyr - Tel.: +32 229 56169


ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK