SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


27.09.2018 Dyskusje o Europie w Sopocie z udziałem komisarzy UE - Katainen, Šefčovič, Bieńkowska

Dwaj wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jirki Katainen i Maroš Šefčovič oraz komisarz Elżbieta Bieńkowska odwiedzą w tym tygodniu Polskę. Komisarze będą gośćmi Europejskiego Forum Nowych Idei, które po raz ósmy odbywa się w Sopocie, 26-28 września br. EFNI to jedna z największych konferencji w tej części kontynentu, które jest poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Wiceprzewodniczący Jirki Katainen w Komisji Europejskiej zajmuje się kwestiami dotyczącymi miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności. Podczas EFNI weźmie udział w dyskusji "W obliczu wielkich zmian: Europa w poszukiwaniu swojego miejsca" (czwartek 27 września, godz. 10:50). Będzie to debata na temat przyszłości Unii Europejskiej z udziałem byłych premierów (Jirki Katainen w latach 2011-2014 był szefem rządu Finlandii).

Jyrki Katainen odpowie także na pytania podczas Dialogu Obywatelskiego – inicjatywy KE, której celem jest włączenie obywateli do debaty na temat przyszłości Europy.
Podczas spotkania rozmawiać będziemy na temat wyzwań stojących przed Europą oraz nową Komisją Europejską po 2019 roku. To doskonała okazja, by wspólnie zastanowić się nad kształt em Unii oraz miejscem Polski w Europie. Poruszone zostaną również tematy związane z nową perspektywą budżetową oraz kierunkom, w jakich powinna rozwijać się gospodarka UE.

Dialog Obywatelski z komisarzem Jyrki Katainenem 

  • Data: 27 września 2018r.
  • Godzina: 15:00-16:30
  • Miejsce: Pawilon Nowych Idei, Sopot (plaża przed hotelem Grand)
  • Spotkanie poprowadzi Wawrzyniec Smoczyński (Polityka Insight).

Spotkanie bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych! UWAGA – konieczna jest wcześniejsza rejestracja .

Wiceprzewodniczący Maroš Šefčovič w Komisji Europejskiej odpowiada za Unię energetyczną .
W Sopocie weźmie udział m.in. w dyskusji pt. "Czy bezpieczeństwo en ergetyczne jest bezcenne? Polityka energetyczna UE: dokonania, ryzyka, wyzwania" ( piątek 28 września, godz. 15:30 ).


Komisarz Elżbieta Bieńkowska odpowiada w KE za rynek wewnętrzny, przemysł, przedsiębiorczość i MŚP.
W Sopocie weźmie udział w ceremonii zamknięcia EFNI, podczas której wygłosi przemówienie "Rok 2019 okresem przemian w Europie, jaka Unia Europejska w przyszłości?" (piątek 28 września, godz. 17:30)


Kontakt dla mediów: Piotr Świtalski, tel. 505 924 655, piotr.switalski@ec.europa.eu.

Więcej informacji, w tym program EFNI można znaleźć tutaj .


ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK