SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


11.05.2019 Europejski Piknik Rowerowy do Nasutowa

Chcesz na sportowo oraz rodzinnie świętować Dzień Europy? Lubisz wycieczki rowerowe w pięknej okolicy? Chcesz poznać walory kulinarne i krajobrazowe Nasutowa? Jeśli tak, to zapraszamy na Europejski Piknik Rowerowy, który odbędzie się w sobotę w dniu 11 maja 2019 r. w Nasutowie pod Lublinem.

W programie tegorocznej imprezy przewidziano następujące atrakcje:

  • żyroskop, Trenażer Lotów Samolotowych (cywilna wersja trenażera lotniczego używanego w wojsku, lotnictwie i astronautyce, pozwalająca doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą podczas lotu);
  • Bumper Ball - gra w piłkę w pompowanych bańkach zakładanych na tułów, bańka sięga do kolan i można w niej wykonywać wszelkiego rodzaju przewroty i akrobacje;
  • pokazy kowalstwa artystycznego;
  • znakowanie rowerów;
  • wóz demonstracyjny Inspekcji Transportu Drogowego;
  • kącik malucha (malowanie twarzy, gry i zabawy animacyjne);
  • poczęstunek (bigos nasutowski i inne atrakcje kulinarne);
  • stoiska informacyjno-promocyjne;
  • i wiele innych.

Uczestnicy wyruszą spod Galerii Olimp w Lublinie (Aleja Spółdzielczości Pracy 34, zbiórka na parkingu w wyznaczonej strefie, obok restauracji McDonald's) o godz. 11.00. Następnie pod opieką doświadczonych rowerzystów ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin” przejadą do Nasutowa. Wybrane trasa przejazdu o dystansie około 17 kilometrów jest dostosowana do możliwości zarówno dzieci, jak i dorosłych. Po zakończonym Pikniku uczestnicy wrócą do Lublina również w zorganizowanych grupach i pod opieką doświadczonych rowerzystów.

Do uczestnictwa w Pikniku zapraszamy oczywiście nie tylko rowerzystów! Do Nasutowa można przyjechać również samochodem i skorzystać z zaplanowanych przez nas atrakcji podczas Pikniku! Początek w Nasutowie przewidujemy ok. godziny 12.15.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 maja do godziny 16.00. Pierwszych sto osób otrzyma od nas opaski odblaskowe. 

Rejestracji na piknik można dokonać wchodząc na ten link:
https://docs.google.com/forms....

Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

W przypadku osób, które chcą wziąć udział w naszym wydarzeniu, a nie ukończyły 16 lat, jest wymagana opieka rodzica/opiekuna.

Osoby w wieku 16-18 lat są zobowiązane przedstawić podpisane przez rodzica/opiekuna zezwolenie na udział osoby niepełnoletniej w „Europejskim Pikniku Rowerowym” wraz z deklaracją zwalniającą organizatora z odpowiedzialności za ewentualne doznane urazy wskutek nieszczęśliwego wypadku w czasie przejazdu rowerowego i Pikniku. Wszystkie dokumenty związane z piknikiem rowerowym są do pobrania na stronie www.europe-direct.lublin.pl

Przed startem podczas rejestracji każdy uczestnik będzie musiał wypełnić kartę uczestnictwa Dlatego prosimy o przybycie już po godzinie 10.30. Można także przynieść wypełnioną kartę na miejsce startu.

DO POBRANIA:


ORGANIZATORZY 

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin 
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin
 Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”
TSR

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Lublin oraz Konsula Honorowego Austrii w LublinieARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK