SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


21.08.2019 Nabór wniosków w ramach programi "Europa dla obywateli".

Punkt Kontaktowy programu "Europa dla obywateli" zajmuje się promocją programu "Europa dla obywateli" i wsparciem wnioskodawców poprzez konsultacje, warsztaty i spotkania informacyjne organizowane na terenie całej Polski.



Przypominamy o trwających konkursach wniosków
termin do 2 września 2019 r.


Do 2 września 2019 r., do godziny 12.00 czasu obowiązującego w Brukseli , można złożyć wnioski na projekty w ramach następujących działań:


• Komponent 2, Działanie 2.1. Partnerstwo miast

• Komponent 2, Działanie 2.2. Sieci miast

• Komponent 2., Działanie 2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego.

Szczegółowa instrukcja “Jak złożyć wniosek?" dostępna jest na naszej stronie pod linkiem.


Lista wszystkich ogłoszonych konkursów wniosków w ramach programu “Europa dla obywateli" znajduje się na stronie"Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA), która zarządza programem "Europa dla obywateli".


Nabór wniosków - termin do 2 września 2019 r.


Przewodnik po programie "Europa dla obywateli"

Przed złożeniem wniosku zachęcamy do zapoznania się z "Przewodnikiem programowym na 2019 rok" - podstawowym dokumentem określającym zasady i harmonogram ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu "Europa dla obywateli", a także wyjaśniającym kwestie związane z planowaniem, realizacją i rozliczaniem projektów."

Dokument dostępny jest w różnych wersjach językowych na stronie Agencji Wykonaczej EACEA, a także w wersji polskiej i angielskiej na stronie polskiego Punktu Kontaktowego.



POBIERZ: Przewodnik po programie "Europa dla obywateli"


Mapa projektów

"Mapa projektów 2014-2017" to publikacja, która może stać się prawdziwym źródłem inspiracji, dla wszystkich którzy chcieliby zrealizować projekt w ramach programu "Europa dla obywateli"!"Opracowanie dostępne jest na stronie Polskiego Punktu Kontaktowego w zakładce "Mediateka"."

Mamy nadzieję, że przedstawione przykłady działań polskich organizacji okażą się pomocne przy planowaniu własnych przedsięwzięć!


Mapa projektów 2014-2017 w wersji PDF


Znajdź partnera do projektu

Jednym z warunków udziału w programie "Europa dla obywateli" jest nawiązanie międzynarodowych partnerstw. Wszystkich, którzy obecnie poszukują zagranicznych partnerów zachęcamy do zapoznania się z zakładką "Partnerzy" na stronie naszego Punktu Kontaktowego, na której prezentujemy ogłoszenia "Partner Search" przekazane nam przez punkty kontaktowe działające w pozostałych krajach uczestniczących w programie.


Zakładka "Partnerzy" na stronie polskiego Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli"


Dialog międzykulturowy w praktyce – relacja z seminarium

Wzajemne poznawanie swoich kultur przez Polaków i obcokrajowców oraz wspólna ich praca i działania są kluczem do zrozumienia i przełamania stereotypów oraz włączania społecznego migrantów i uchodźców – to jeden z głównych wniosków seminarium "Dialog międzykulturowy. Integracja migrantów i uchodźców w działaniach kulturalnych i społecznych", które odbyło się 11 lipca 2019 r. w Warszawie."Organizatorami spotkania było Creative Europe Desk Polska wraz z Punktem Kontaktowym programu "Europa dla obywateli".

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z wydarzenia.


Relacja z wydarzenia na stronie Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli"


Turniej "Boisko bez granic"

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Dom Pokoju oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na "Boisko bez granic" - 11. edycję turnieju piłki nożnej przeciwko wszelkim formom wykluczenia.

Turniej odbędzie w Parku Staszica we Wrocławiu 28 września."Drużyny należy zgłaszać do 1.09.2019!

Link do wydarzenia na platformie Facebook.


Więcej informacji na temat turnieju "Boisko bez granic"



ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK