SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


21.08.2019 Nabór wniosków w ramach programi "Europa dla obywateli".

Punkt Kontaktowy programu "Europa dla obywateli" zajmuje się promocją programu "Europa dla obywateli" i wsparciem wnioskodawców poprzez konsultacje, warsztaty i spotkania informacyjne organizowane na terenie całej Polski.Przypominamy o trwających konkursach wniosków
termin do 2 września 2019 r.


Do 2 września 2019 r., do godziny 12.00 czasu obowiązującego w Brukseli , można złożyć wnioski na projekty w ramach następujących działań:


• Komponent 2, Działanie 2.1. Partnerstwo miast

• Komponent 2, Działanie 2.2. Sieci miast

• Komponent 2., Działanie 2.3. Projekty społeczeństwa obywatelskiego.

Szczegółowa instrukcja “Jak złożyć wniosek?" dostępna jest na naszej stronie pod linkiem.


Lista wszystkich ogłoszonych konkursów wniosków w ramach programu “Europa dla obywateli" znajduje się na stronie"Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA), która zarządza programem "Europa dla obywateli".


Nabór wniosków - termin do 2 września 2019 r.


Przewodnik po programie "Europa dla obywateli"

Przed złożeniem wniosku zachęcamy do zapoznania się z "Przewodnikiem programowym na 2019 rok" - podstawowym dokumentem określającym zasady i harmonogram ubiegania się o dofinansowanie w ramach programu "Europa dla obywateli", a także wyjaśniającym kwestie związane z planowaniem, realizacją i rozliczaniem projektów."

Dokument dostępny jest w różnych wersjach językowych na stronie Agencji Wykonaczej EACEA, a także w wersji polskiej i angielskiej na stronie polskiego Punktu Kontaktowego.POBIERZ: Przewodnik po programie "Europa dla obywateli"


Mapa projektów

"Mapa projektów 2014-2017" to publikacja, która może stać się prawdziwym źródłem inspiracji, dla wszystkich którzy chcieliby zrealizować projekt w ramach programu "Europa dla obywateli"!"Opracowanie dostępne jest na stronie Polskiego Punktu Kontaktowego w zakładce "Mediateka"."

Mamy nadzieję, że przedstawione przykłady działań polskich organizacji okażą się pomocne przy planowaniu własnych przedsięwzięć!


Mapa projektów 2014-2017 w wersji PDF


Znajdź partnera do projektu

Jednym z warunków udziału w programie "Europa dla obywateli" jest nawiązanie międzynarodowych partnerstw. Wszystkich, którzy obecnie poszukują zagranicznych partnerów zachęcamy do zapoznania się z zakładką "Partnerzy" na stronie naszego Punktu Kontaktowego, na której prezentujemy ogłoszenia "Partner Search" przekazane nam przez punkty kontaktowe działające w pozostałych krajach uczestniczących w programie.


Zakładka "Partnerzy" na stronie polskiego Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli"


Dialog międzykulturowy w praktyce – relacja z seminarium

Wzajemne poznawanie swoich kultur przez Polaków i obcokrajowców oraz wspólna ich praca i działania są kluczem do zrozumienia i przełamania stereotypów oraz włączania społecznego migrantów i uchodźców – to jeden z głównych wniosków seminarium "Dialog międzykulturowy. Integracja migrantów i uchodźców w działaniach kulturalnych i społecznych", które odbyło się 11 lipca 2019 r. w Warszawie."Organizatorami spotkania było Creative Europe Desk Polska wraz z Punktem Kontaktowym programu "Europa dla obywateli".

Zachęcamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z wydarzenia.


Relacja z wydarzenia na stronie Punktu Kontaktowego "Europa dla obywateli"


Turniej "Boisko bez granic"

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Dom Pokoju oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają na "Boisko bez granic" - 11. edycję turnieju piłki nożnej przeciwko wszelkim formom wykluczenia.

Turniej odbędzie w Parku Staszica we Wrocławiu 28 września."Drużyny należy zgłaszać do 1.09.2019!

Link do wydarzenia na platformie Facebook.


Więcej informacji na temat turnieju "Boisko bez granic"ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK