SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


powiekszenie
01.08.2020 EUROPEJSKI PIKNIK ROWEROWY już za nami!

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa tegoroczny Europejski Piknik Rowerowy musieliśmy przenieść z maja na początek sierpnia. Jednak zachowanie dystansu oraz częsta dezynfekcja rąk nie przeszkodziła jego uczestnikom w dobrej zabawie i udanym spędzeniu soboty!

Rowerzyści w dniu 1.08.2020 r. wyruszyli spod Galerii Olimp w kierunku Nasutowa. Druga, znacznie mniej liczna grupa dołączyła do „peletonu” w miejscowości Dys. W asyście lubelskiej policji cała grupa dojechała bezpiecznie do Domu Nasutów. Tam na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich była degustacja specjałów przygotowanych przez Dom Nasutów. Po posiłku rowerzyści mogli skorzystać z kolejnych atrakcji m.in. z trenażera lotów samolotowych, czyli cywilnej wersji trenażera lotniczego używanego w wojsku, lotnictwie i astronautyce, wziąć aktywny udział w warsztatach kowalstwa historycznego, czy oddać się skakaniu na tzw. miękkiej górze. Natomiast żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” zorganizowali pokaz sprzętu, począwszy od karabinów, a skończywszy na motocyklu i quadzie. Najodważniejsi śmiałkowie mogli z kolei wziąć udział w rywalizacji na tzw. odwróconych rowerach (skręcenie kierownicą np. prawo, powodowało, że rower skręcał w lewo i na odwrót).

Spragnieni wiedzy mogli odwiedzić stoiska informacyjne Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie, na których oferowano bezpłatne materiały na temat Unii Europejskiej, a także porady dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich dla mieszkańców województwa lubelskiego. Miejscowi strażacy zapewnili natomiast kurtynę wodną, w której rowerzyści mogli się ochłodzić podczas upalnego dnia.

W trakcie Europejskiego Pikniku Rowerowego uczestnicy wydarzenia rywalizowali także w konkursie wiedzy o Austrii. Rozgrywka przebiegała za pomocą platformy on-line. Każdy z biorących udział w konkursie mógł do niego przystąpić, używając swojego telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu. Trudne pytania nie zniechęciły naszych rowerzystów do uczestnictwa. Nagrodą główną w konkursie były wysokiej klasy słuchawki bezprzewodowe ufundowane przez Pana Piotra Majchrzaka – Konsula Honorowego Republiki Austrii w Lublinie.


powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie


Organizatorami tegorocznego pikniku byli:

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin,
Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
Stowarzyszenie „Rowerowy Lublin”


Partnerami wydarzenia byli:

Dom Nasutów
Piotr Majchrzak – Konsul Honorowy Republiki Austrii w Lublinie
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Lublinie
Galeria Olimp
2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”


Sponsorem wydarzenia była:

Agencja Reklamowa Arfa.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK