SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


02.03.2021 II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg

W dniu 2.03.2021 r., w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie (ul. Bursaki 12), odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Celem realizowanego przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, a także bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia oraz jej państwa członkowskie.

Olimpiada była kierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów innych szkół ponadpodstawowych, a także zawodowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.

XVI edycja Olimpiady cieszyła się dużą popularnością. Udział w niej wzięło 1108 uczestników 2739 uczniów ze 112 szkół z całej Polski. Do II etapu zakwalifikowało się 495 osób. Województwo lubelskie jest na pierwszym miejscu pod względem liczebności uczestników w II etapie w całym kraju! Nasze województwo reprezentowało aż 67 uczniów. Dziesięciu najlepszych uczestników z całej Polski przechodzi do wielkiego finału.


Organizatorem Olimpiady na szczeblu krajowym było Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, oraz Sieć Informacyjna Europe Direct w Polsce.

Organizatorem Olimpiady na szczeblu wojewódzkim był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, działający przy Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw.

Partnerem Olimpiady na szczeblu wojewódzkim jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK