SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


16.03.2021 ZJAZD SZKOLNYCH KLUBÓW AKTYWNEGO EUROPEJCZYKA

Europejski Domu Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, zaprasza do udziału w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka. Wspomniane wydarzenie odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2021 r. na platformie Zoom. Początek spotkania przewidziano na godzinę 10.00.

Głównym celem Zjazdu

Głównym celem Zjazdu jest pokazanie młodzieży możliwości, jakie oferuje Unia Europejska oraz szans, które niesie za sobą nowa perspektywa europejska. Chcemy, aby młodzież uzyskała niezbędne informacje i wskazówki do skorzystania z programów i informacji na temat mobilności i inicjatyw międzynarodowych. Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka to wydarzenie, w którym biorą udział uczniowie szkół średnich, technikum, którzy angażują się w przedsięwzięcia związane z Unią Europejską oraz interesują się działaniami na rzecz integracji europejskiej.

W trakcie spotkania

W trakcie spotkania zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń.

Uczniowie będą mogli wysłuchać wypowiedzi Eksperta Team Europe na temat możliwości edukacyjnych i rozwojowych w krajach Unii, dowiedzą się jak wygląda wymiana międzynarodowa realizowana w ramach Programu Erasmus +, będą mieli możliwość wysłuchania cennych wskazówek i dobrych praktyk od Prezeski Fundacji Sempre a Frente. Dodatkowo uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do poznania przedstawicieli Europejskiego Centrum Konsumenta w Polsce, którzy przedstawią ciekawostki związane z ich pracą, których nie sposób znaleźć w podręcznikach. Ostatnim elementem spotkania będzie quiz online dotyczący krajów Unii Europejskiej, w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody.

  1. Miejsce – słuchawki bezprzewodowe
  2. Miejsce – gra planszowa „Gwiezdny Express”
  3. Miejsce – gadżety od Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin


Klasy uczestniczące w Zjeździe otrzymają pakiety promocyjne od Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin.

Aby wziąć udział w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka, serdecznie prosimy nauczycieli o zgłoszenie klas i o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie:

https://forms.gle/YSxJ1Fz9m3iDwFbUA.


DO POBRANIA: Regulamin Zjazdu Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

DO POBRANIA: Regulamin Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej


Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK