SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


20.04.2021 Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka – Online

W dniu 15 kwietnia 2021 r. na platformie Zoom odbyło się spotkanie o wyjątkowym charakterze. Głównym celem spotkania było pokazanie młodzieży możliwości, jakie oferuje Unia Europejska oraz szans, które niesie ze sobą nowa perspektywa europejska. Młodzież uzyskała niezbędne informacje i wskazówki do skorzystania z programów i informacji na temat mobilności i inicjatyw międzynarodowych.

W wydarzeniu wzięło udział ponda 260 uczniów z 15 szkół z województwa lubelskiego. Tegoroczne wydarzenie cieszyło się ponadprzeciętną liczbą uczestników, dlatego było ono również streamingowane za pośrednictwem YouTube. Warto zaznaczyć, że uczniowie byli niezwykle zaangażowani podczas spotkania. Pojawiało się wiele pytań i komentarzy, na które odpowiadali zaproszeni eksperci.


powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie


Podczas Zjazdu Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka – Online uczestnicy wysłuchali wykładów, które zostały przygotowane przez ekspertów w dziedzinie działań Unii Europejskiej na rzecz młodzieży. Gośćmi wydarzenia byli dr hab. Beata Piskorska prof. KUL – Ekspertka Team Europe, Aleksandra Kulik – Prezeska Fundacji Sempre a Frente, Dominika Simonienko – Przewodnicząca Zarządu Erasmus Student Network UMCS oraz Karol Muż – Koordynator Europejskiego Centrum Konsumenckiego Polska.

Dodatkowym elementem spotkania był quiz online dotyczący wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Zwycięzcami quizu zostali: Alicja Gil (1 miejsce), Kamil Stępniak (2 miejsce) oraz Maksymilian Szubtarski (3 miejsce).


Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka – Online
został objęty patronatem honorowym

Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka,
Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego,
Konsula Honorowego Austrii w Lublinie – Piotra Majchrzaka,
Wojewody Lubelskiego – Lecha Sprawki.


ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK