SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


05.05.2021 MŁODY GŁOS EUROPY - JAK MŁODE POLKI I POLACY WIDZĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ W UE

W jakiej Unii Europejskiej chce żyć młodzież? Co ich zdaniem wymaga zmian i reform? 9 maja 2021 r., w Dzień Europy, Komisja Europejska w Polsce oddaje głos młodym ludziom, aby powiedzieli, co jest dla nich ważne i jak wyobrażają sobie swoją przyszłość. Debata online z udziałem młodzieży i ekspertów będzie transmitowana na żywo od godz. 12:00 na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.

Od kilku tygodni trzy grupy młodych ludzi z całej Polski pracowały w ramach wirtualnych warsztatów, by przedstawić swoje wspólne postulaty i pomysły na zmiany w UE.  Poznamy je w Dzień Europy, 9 maja br., podczas debaty online „Młody głos Europy”, organizowanej przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. 

Za najważniejsze dla własnej przyszłości, młodzi ludzie uznali tematy edukacji, zdrowia oraz wartości, prawa i sprawiedliwości. Będą o nich rozmawiać z ekspertami:

  • Andrzejem Rysiem, dyrektorem ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych
    i innowacji DG SANTE z Komisji Europejskiej
  • dr hab. Renatą Mieńkowską-Norkiene, ekspertką Team Europe
  • dr hab. Marcinem Napiórkowskiem, semiotykiem kultury, ekspertem Team Europe
  • Justyną Suchecką, dziennikarką, autorką „Young Power”

Debata „Młody głos Europy” odbędzie się 9 maja (niedziela) o godz. 12:00 w formule online – transmisja na żywo na YouTube @komisjaeuropejska oraz Facebook @komisjaeuropejska. Spotkanie będzie miało charakter otwarty - każdy może w nim uczestniczyć za pośrednictwem internetu oraz będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy. W trakcie debaty będzie można zadawać pytania w komentarzach pod transmisją. Debatę poprowadzi dziennikarka Justyna Dżbik.

Debata „Młody głos Europy” rozpoczyna w Polsce cały cykl spotkań, konferencji i debat, które będą odbywać się w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy (CoFE) – projektu Komisji Europejskiej, którego celem jest zachęcenie obywateli UE, aby aktywnie uczestniczyli w tych debatach, zgłaszali swoje postulaty i odegrali czołową rolę w określeniu priorytetów i wszystkich strategii politycznych Unii Europejskiej. Kluczowa rola w kształtowaniu przyszłości projektu europejskiego przypadnie właśnie młodym ludziom.

Dodatkowe informacje

Konferencja w sprawie przyszłości Europy (CoFE) to seria debat odbywających się w całej UE i poświęconych różnorodnym tematom ważnym dla wszystkich mieszkańców Wspólnoty (zmiana klimatu i środowisko; zdrowie; silniejsza gospodarka, sprawiedliwość społeczna, zatrudnienie; wartości i prawa, praworządność, bezpieczeństwo; migracja; demokracja europejska; edukacja, kultura, młodzież i sport; transformacja cyfrowa).ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK