SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


31.07.2021 JUBILEUSZOWY EUROPEJSKI PIKNIK ROWEROWY

Już po raz X zorganizowaliśmy Europejski Piknik Rowerowy. Wspomniane wydarzenie odbyło się w dniu 31.07.2021. W tym roku, oprócz promocji Unii Europejskiej oraz zdrowego trybu życia, wydarzeniu przyświecał cel dobroczynny, mianowicie pomoc podopiecznym Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

W sobotni poranek rowerzyści w asyście funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wyruszyli spod Galerii Olimp do Nasutowa. Na miejscu na uczestników naszego wydarzenia czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich była degustacja specjałów przygotowanych przez kuchnię Domu Nasutów. Ponadto rowerzyści mogli skorzystać z symulatora rodeo przygotowanego przez firmę Superliny, trampolin należących do Manii Skakania, a także skosztować wypieków przygotowanych przez Piekarnię Cukiernię Marcin Orlikowski. Kolejnym ciekawym punktem na mapie piknikowych atrakcji było stoisko Fundacji Sempre a Frente. Oprócz możliwości skorzystania z konsultacji młodzieżowych, można było na nim zagrać w gigantyczną jengę oraz uczestniczyć w warsztatach z żonglerki i chodzenia po linie. Osoby, które dysponowały dowodem zakupu roweru, mogły go oznakować w punkcie zorganizowanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Niemcach.

W tym roku na pikniku gościliśmy wyjątkowo dużo pojazdów. Największe nich to: autobus Jelcz 272 Mex, potocznie zwanym "ogórkiem", należący do MPK Lublin, wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Nasutowa, a także ogromny Jelcz 442.32 będący własnością 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora. Uczestnicy pikniku mogli podziwiać także wojskowego quada, motocykl, a także niektóre elementy uzbrojenia Brygady. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabytkowe pojazdy prezentowane przez członków Autoweteranklubu z Lublina. Atrakcje pikniku nie sprowadzały się jednak tylko i wyłącznie do rozrywki. Spragnieni wiedzy mogli odwiedzić stoiska informacyjne Punktu EUROPE DIRECT Lublin, Urzędu Miasta Lublin, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Na wspomnianych stoiskach oferowano m.in. bezpłatne materiały na temat Unii Europejskiej, a także porady dotyczące pozyskiwania funduszy europejskich dla mieszkańców województwa lubelskiego.

W trakcie Europejskiego Pikniku Rowerowego uczestnicy wydarzenia rywalizowali także w dwóch konkursach. Pierwszy z nich sprawdzał wiedzę rowerzystów na temat Austrii. Autorem konkursu był Piotr Majchrzak - Honorowy Konsul Republiki Austrii w Lublinie. Drugi z konkursów pt. "Europejski Lublin", był zorganizowany przez Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin i dotyczył inwestycji z funduszy europejskich, realizowanych przez Gminę Lublin. Obie rozgrywki przebiegały za pomocą platformy on-line. Każdy z biorących udział w konkursach mógł do nich przystąpić, używając swojego telefonu komórkowego lub innego urządzenia z dostępem do Internetu. Trudne pytania nie zniechęciły naszych rowerzystów do uczestnictwa. Ważnym elementem naszego wydarzenia była zbiórka pieniędzy i żywności na rzecz podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Warto wspomnieć, że Honorowy patronat nad tegorocznym piknikiem objął dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, a także Piotr Majchrzak – honorowy Konsul Austrii w Lublinie.ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK