SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


11.08.2021 Europejski Olsztyn Green Festival

Tegoroczna edycja Olsztyn Green Festival odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia, na plaży miejskiej w Olsztynie, nad jeziorem Ukiel. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza do strefy wiedzy i atrakcji, gdzie tematem przewodnim będzie Europejski Zielony Ład oraz działania związane z ekologią i ochroną środowiska. Tematyka ta znajdzie swoje odzwierciedlenie w zabawach i konkursach. KE już po raz drugi w czasie tych wakacji uczestniczy w dużej plenerowej imprezie – pod koniec lipca bawiliśmy się na Białystok New Pop Festival.

Nawiązaniem do obchodzonego w 2021 r. Europejskiego Roku Kolei będzie konkurs „Pociąg do Europy”. Rywalizacja połączy promocję kolei ze sprawdzeniem wiedzy uczestników o Europie.
Miłośnicy dwóch i czterech kółek będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze samochodu elektrycznego i trenażerze rowerowym. Oba środki transportu są neutralne dla środowiska naturalnego, a przez to zasługują na szczególną promocję. Amatorzy większych i mniejszych prędkości sprawdzą się na trasach wyścigowych i przełajowych.

Kolejna atrakcja to symulator kolejki górskiej. Niesamowite efekty to wynik połączenia wirtualnej rzeczywistości oraz dynamicznej platformy ruchu.

Osoby zainteresowane naturalną pielęgnacją ciała będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia kosmetyków ekologicznych. Własnoręcznie, ale pod okiem instruktorów, można będzie stworzyć musujące bomby do kąpieli oraz naturalne mydła i sole kąpielowe.

Emocji z pewnością dostarczy rywalizacja na urządzeniu Batak Pro, które sprawdza refleks i koordynację ruchową uczestników. Dzieci będą mogły wykonać kolorowanki o tematyce ekologicznej oraz otrzymać przygotowane specjalnie pamiątkowe „tatuaże”.

Podczas festiwalu pracownicy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce będą cały czas dostępni dla gości odwiedzających strefę – odpowiedzą na pytania dotyczące m.in. funkcjonowania Unii Europejskiej i działań podejmowanych w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz Europejskiego Roku Kolei.
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK