SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


07.12.2021 Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz EUROPE DIRECT Lublin po raz kolejny zaprosili uczniów szkół z terenu województwa lubelskiego do udziału w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka. Wydarzenie odbyło się 30 listopada 2021 r. Do udziału w Zjeździe zarejestrowanych zostało 368 uczniów z 12 szkół z całej Lubelszczyzny.

Wydarzenie zainaugurowała Paulina Haratym-Niścior, kierownik punktu EUROPE DIRECT Lublin, opowiadała o lokalnych działaniach, które zostały zaplanowane na przyszły rok – Europejski Rok Młodzieży 2022.
Podczas tegorocznego Zjazdu przedstawione zostały priorytety rozwojowe wdrażane przez Unię Europejską na terenie Lubelszczyzny. Przedmiotem spotkania była m.in. rozmowa z Panią Agnieszką Parol-Górną, Główną specjalistką ds. komunikacji zewnętrznej i promocji z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, która opowiadała o działaniach przeprowadzanych na terenie Lublina, związanych z programem Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Uczestnicy zapoznali się również z założeniami programu NextGenerationEU, podczas prezentacji wygłoszonej przez dr. Andrzeja Dumałę – Eksperta Team  Europe Komisji Europejskiej w Polsce.

Ponadto uczestnicy debatowali o realnym wpływie Unii Europejskiej na otaczającą nas rzeczywistość, ze szczególnym naciskiem na dobrze wykorzystywane środki unijne oraz możliwości ich pozyskania. O funduszach EU opowiedziała Pani Agnieszka Brzozowska – Specjalistka ds. Informacji o Funduszach Europejskich z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Lublinie. Natomiast Pani Agnieszka Jarocka, Konsultant Enterprise Europe Network opowiedziała o tematyce wspierania przedsiębiorczości w Unii Europejskiej w ramach działań podejmowanych przez sieć Enterprise Europe Network oraz unijnych inicjatyw pomagających w zwalczaniu gospodarczych skutków pandemii.

Ostatnim punktem programu był  konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Uczestnicy zmierzyli się ze sobą na platformie internetowej. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Organizatorów oraz Partnerów.

Ogromne gratulacje dla zwycięzców quizu:

I miejsce: Alicja Szczerbetka
II miejsce: Małgorzata Cygan
III miejsce: Michał Wołowiec

Cieszymy się, że po raz kolejny mieliśmy możliwość stworzenia przestrzeni dla młodych ludzi, w której mogli zaczerpnąć wiedzy od najwyższej klasy ekspertów, wymienić się opiniami, doświadczeniami oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.


Patronat nad wydarzeniem
objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Prezydent Miasta Lublin, Konsul Honorowy Austrii w Lublinie oraz Kurator Oświaty w Lublinie.

ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK