SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


04.04.2022 Komisarz UE Elisa Ferreira z wizytą w Polsce

W dniach 5-6 kwietnia w Polsce będzie przebywać unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira. Spotka się z ministrem Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorzem Pudą.

Celem wizyty jest przedyskutowanie możliwości wykorzystania funduszy UE na niezbędne działania związane z  pobytem w Polsce obywateli Ukrainy uciekających z kraju w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi przez Rosję.

We wtorek 5 kwietnia komisarz Ferreira i minister Puda udadzą się do Rzeszowa i na granicę polsko-ukraińską. W Rzeszowie spotkają się z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart oraz marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem. Wraz z ministrem Pudą i wojewodą Leniart, komisarz Ferreira odbędzie wizytę na przejściu granicznym w Korczowej oraz odwiedzi centrum recepcyjne w Młynach.
Podczas wizyty w Polsce pani komisarz towarzyszyć będzie przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) Parlamentu Europejskiego, pan Younous Omarjee.


Uwaga media:


We wtorek 5 kwietnia w Korczowej odbędzie się briefing prasowy z udziałem komisarz Ferreiry, ministra Pudy, wojewody Leniart oraz posła do PE Omarjee.

Wjazd na teren przejścia będzie koordynowany przez Straż Graniczną. Wozy transmisyjne oraz dziennikarze powinni zgłosić się w okolicach posterunku przy szlabanach wjazdowych na przejście.

Wjazd dla wozów transmisyjnych do godz. 13:15, wejście dla dziennikarzy do godz. 13:30
(samochody osobowe należy zaparkować przed przejściem granicznym).
Rozpoczęcie briefingu o godz. 14:20

Kontakt: ppor. SG Piotr Zakielarz,
rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, +797 338 124

W trosce o zachowanie bezpieczeństwa zgodnego z reżimem sanitarnym zachowanie odpowiedniej przestrzeni i dystansu, w celu uzyskania akredytacji prosimy o wysłanie wiadomości na adres: media@mfipr.gov.pl dziś do godz. 19:00.

W Rzeszowie komisarz Ferreira spotka się także z przedstawicielami samorządów skupionych w Komitecie Regionów.

W środę 6 kwietnia w Warszawie komisarz Ferreira spotka się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem. Razem z prezydentem Trzaskowskim odwiedzi warszawskie punkty recepcyjne dla uchodźców oraz spotka się z przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Około godziny 16:30 zaplanowano briefing prasowy w pobliżu punktu humanitarnego przy Dworcu Wschodnim.
O szczegółach poinformujemy osobnym komunikatem.
ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK