SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


12.05.2022 Dzień Europy w Lublinie

Maj jest miesiącem, który tradycyjnie obfituje w wiele wydarzeń europejskich. Nie inaczej było w tym roku. Świętowanie Dnia Europy rozpoczęliśmy już 7.05.2022 roku organizując Europejską Grę Miejską.

Wspomnianą grę zorganizowaliśmy wspólnie z EUROPE DIRECT Lublin WSPA w sobotę 7 maja 2022 r. Inauguracja gry rozpoczęła się w siedzibie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Z uczelni wystartowało sześć czteroosobowych drużyn, które miały do wykonania kilka zadań w różnych częściach Lublina. Jednym z nich było wskazanie pięciu fakenewsów spośród całej listy różnych stwierdzeń dotyczących Unii Europejskiej. W zabawie liczyło się nie tylko wskazanie prawidłowej odpowiedzi, ale także czas w jakim zostało rozwiązane dane zadanie. Meta była zlokalizowana w siedzibie Fundacji Nowy Staw oraz prowadzonego przez nią punktu EUROPE DIRECT Lublin. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz punkty EUROPE DIRECT. Partnerem wydarzenia był Regionalny Punkt Sieci Eurodesk, prowadzony przez Fundację Sempre a Frente.

Z kolei 9 maja, w 72 rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, która stanowiła swoistego rodzaju fundament Unii Europejskiej, pod lubelskim Ratuszem zorganizowaliśmy stoisko informacyjno-promocyjne. Punktualnie o godzinie 10.30, wspólnie z naszymi Partnerami, czyli Wydziałem Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin, Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Lublinie, a także Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie rozpoczęliśmy rozdawanie żółtych tulipanów symbolizujących radość, wiosnę i nadzieję. Ponadto odwiedzający stoisko mieszkańcy naszego miasta i regionu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, a także możliwości skorzystania z funduszy europejskich, jakie oferuje nam Unia Europejska. Z kolei dla najmłodszych przygotowaliśmy balony w kolorach żółtym i niebieskim, a także drobne gadżety. Dobra pogoda, a także ciekawa oferta materiałów informacyjnych sprawiła, że na brak frekwencji na stoisku nie mogliśmy narzekać. Specjalne podziękowania kierujemy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, który bezpłatnie udostępnił nam namiot.

Ponadto, dzięki uprzejmości EUROPE DIRECT Lublin WSPA, w dniu 11 maja wzięliśmy udział w Tygodniu Europejskim, który odbył się na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Podczas tego wydarzenia na naszym stoisku zorganizowaliśmy konkursy wiedzowe o Austrii, Finlandii oraz Szwecji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Patronat nad wydarzeniem objął Piotr Majchrzak Honorowy Konsul Republiki Austrii w Lublinie, który także wspomógł nas merytorycznie przy układaniu pytań związanych z Austrią.


powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie

ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK