SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


27.01.2023 Kongres młodych aktywistów i aktywistek

Ponad 200 młodych osób spotkało się w się w Lublinie na Kongresie młodych aktywistów i aktywistek.

Wydarzenie miało miejsce w dniach 20-22 stycznia 2023 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Celem spotkania młodych było nawiązanie nowych kontaktów z rówieśnikami zaangażowanymi społecznie. Była to doskonała okazja dla aktywistów do wymiany doświadczeń oraz do wzajemnej inspiracji w kwestii wspólnych działań.

W czasie panelu inaugurującego Kongresu nastąpiło uroczyste wręczenie Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Lublin osobom, które szczególnie zasłużyły się swoją działalnością na rzecz dzieci i młodzieży. Laureaci to osoby zaangażowane w różnych obszarach życia kulturalnego, naukowego, społecznego, jak również podejmujące inicjatywy i działania służące dzieciom i młodzieży z naszego miasta.

Młodzi aktywiści mogli uczestniczyć także w cyklu warsztatów, podczas których definiowali własne potrzeby w następujących obszarach: Wolontariat, Zdrowie Psychiczne Współrządzenie, a także Miasto.

Do uczestnictwa w wydarzeniu został zaproszony EUROPE DIRECT Lublin. Kierownik Punktu Andrzej Skórski został zaproszony do udziału w panelu pt. "Młodzież w Europie - Europejski Rok Młodzieży". Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić nasze stoisko informacyjno-promocyjne.

Kongres młodych aktywistów i aktywistek stanowi pierwszy etap projektu „Młodzi dla młodych”, realizowanego dzięki wsparciu finansowemu ze środków Unii Europejskiej, który wpisuje się w obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Miasta LublinARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK