SZUKAJ NA STRONACH EUROPE DIRECT LUBLIN


logo


Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Unii Europejskiej
i zaangażować się w dyskusję dotyczącą jej przyszłości?


28.04.2023 Obchody Dnia Europy

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce wraz z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej i Regionalnym Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Europy. W sobotę, 13 maja równolegle w Warszawie i we Wrocławiu odbywać się będą liczne atrakcje związane z tym świętem. Przygotowano Strefę Europejską, gdzie będzie można się spotkać z organizatorami oraz ich partnerami, a także wziąć udział w grze miejskiej ,,Level up, Europe!”.

STREFA EUROPEJSKA

W Warszawie Strefa Europejska zlokalizowana będzie na terenie Parku Praskiego przy Muszli Koncertowej. Natomiast we Wrocławiu strefa powstanie w Parku Szczytnickim przy Altanie.

W obu strefach znajdować się będą stoiska organizatorów oraz ich zaprzyjaźnionych organizacji partnerskich z bogatym programem edukacyjnym i rozrywkowym, m.in.: energorower, fotobudka, warsztaty robotyki LEGO, konkursy z nagrodami czy mobilny serwis rowerowy.

Strefy otwarte będą w godzinach 10.00 – 15.00.

,,LEVEL UP, EUROPE!”

W tegorocznej grze miejskiej, uczestnicy, przy pomocy swoich telefonów, będą mieli za zadanie odnalezienie punktów kontrolnych, gdzie ukryte zostaną tabliczki z zaszyfrowanymi zadaniami.

Celem gry jest nie tylko zabawa, ale także poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie priorytetów Unii Europejskiej oraz promocja Europejskiego Roku Umiejętności. Dzięki grze wskażemy miejsca i źródła, gdzie Europejczycy mogą̨ znaleźć́ m.in. szkolenia podnoszące kwalifikacje lub umożliwiające naukę nowego zawodu.

Trasa jak i scenariusz zostały stworzone w taki sposób, by każdy mógł wziąć w niej udział i miał szansę na wygraną. Dla każdego uczestnika przygotowano pakiet gadżetów, zaś na najlepsze drużyny czekają turystyczne walizki pełne atrakcyjnych nagród!

Rejestracja

Zapisy prowadzone są poprzez prosty formularz internetowy dostępny na stronie https://levelupeurope.pl/. Należy wybrać miasto, w którym drużyna chce wziąć udział, a następnie uzupełnić wszystkie wymagane pola (wraz z niezbędnymi zgodami). Zgłoszenia internetowe będą przyjmowane do czwartku 11.05, do godz. 10:00 lub do wyczerpania liczby miejsc w grze.

Więcej informacji o grze wraz z jej regulaminem znajduje się na stronie internetowej https://levelupeurope.pl/ oraz na wydarzeniach na Facebooku.
Warszawa: https://www.facebook.com/events/769460044635460/
Wrocław: https://www.facebook.com/events/606276241558546/

Organizatorami gry miejskiej oraz Strefy Europejskiej są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej oraz Biuro Parlamentu Europejskiego Polsce wraz z Regionalnym Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej i Regionalnym Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Partnerem strategicznym wydarzenia w Warszawie jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana.

Kontekst:

9 maja obchodzony jest Dzień Europy – święto pokoju i jedności. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej Deklaracji Roberta Schumana, francuskiego ministra spraw zagranicznych, który w swoim przemówieniu w Paryżu w 1950 r., aby zapobiec powtórzeniu się w przyszłości konfliktów w Europie, zaproponował nową formę współpracy gospodarczej i politycznej. Jego deklaracja, zwana potem planem Schumana, doprowadziła do utworzenia w 1952 roku Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, uważanej za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. W obliczu wojny w Ukrainie wizja ta jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek - a Dzień Europy w Warszawie oraz Wrocławiu jest podkreśleniem jedności i solidarności z narodem ukraińskim.

Z okazji Dnia Europy instytucje UE w Brukseli, Strasburgu i Luksemburgu, ambasady UE na całym świecie i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Państwach Członkowskich otwierają swoje drzwi dla obywateli. Co roku tysiące osób korzysta z tej okazji, by dowiedzieć się więcej o UE podczas wycieczek, debat, koncertów i innych wydarzeń.

Regularnie obchody Dnia Europy łączą się z mottem Roku Europejskiego, którego temat proponuje Komisja Europejska wspólnie z Parlamentem Europejskim. Rok 2023 ogłoszony został Europejskim Rokiem Umiejętności (ang. European Year of Skills), którego głównym celem jest wspieranie jednostek w zdobywaniu umiejętności odpowiednich do obsadzania wysokiej jakości miejsc pracy oraz pomaganie przedsiębiorstwom, zwłaszcza MŚP, w rozwiązaniu problemu niedoboru wykwalifikowanej siły roboczej w UE.

Więcej na stronie Przedstawicielstwa KE w Polsce pod linkiem: Dzień Europy w Warszawie i Wrocławiu (europa.eu)


Serdecznie zapraszamy!

ARCHIWUM
EUROPE DIRECT
LUBLIN

PROSZĘ WYBRAĆ ROK